LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha zbulon skenarin/ “Mund të ketë bllokime të rrugëve, thirrja për të gjithë demokratët”

30 Nëntor 2022, 19:56, Politikë CNA
Berisha zbulon skenarin/ “Mund të ketë bllokime të
Kreu i PD-së, Sali Berisha,

Kreu i PD-së, Sali Berisha, gjatë takimit të tij në njësinë numër 5 në Tiranë ka përcjellë mesazhe shumë të qarta për protestën.

Berisha tha se opozita në datën 6 dhjetor do të mirëpresë liderët e BE, por gjithashtu do të protestojë kundër qeverisë dhe regjimit për ti treguar atyre fytyrën e vërtetë të Edi Ramës dhe atë që mendon populli shqiptar për të.

Gjithashtu, Berisha zbuloi dhe skenarin që mund të ketë bllokime të akseve rrugore në datën 6 dhjetor.

Kështu ai iu bëri thirrje të gjithë demokratëve që tu hapin dyert e shtëpisë familjarëve të tyre nga rrethet në datën 5 Dhjetor në mënyrë që tu bashkohen protestës në datën 6 Dhjetor./ CNA.al

Lajmet e fundit nga