LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama takon presidentin Steinmeier/ 'Mbështetja e Gjermanisë, thelbësore'

1 Dhjetor 2022, 18:04, Politikë CNA
Rama takon presidentin Steinmeier/ 'Mbështetja e Gjermanisë,
Kryeministri Edi Rama me Presidentin e Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier.

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me Presidentin e Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier.

Takimi u zhvillua në Kryeministri, ndërsa kanë biseduar për Procesin e Berlinit, situatën politike dhe për pasojat e luftës së Rusisë.

Kreu i qeverisë ka publikuar një video nga vizita e Steinmeier, ndërsa e ka cilësuar mbështetjen e Gjermanisë për Shqipërinë thelbësore.

“Është një gjë shumë e mirë që të kemi një Ministër të Jashtëm si President në Gjermani sepse është shumë e rëndësishme. Ju e dini që kemi dhe Procesin e Berlinit që po vazhdon, që është organizuar dhe po sjell shumë të mira në Ballkan”, tha Rama./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga