LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këlliçi, kandidati i PD-së për Bashkinë e Tiranës/ Kokalari nuk përmbahet nga “xhelozia”, ofendon militantët

5 Dhjetor 2022, 21:58, Aktualitet CNA
Këlliçi, kandidati i PD-së për Bashkinë e
Evi Kokalari

Gara e Primareve në PD, ishte shumë e fortë, sidomos mes kandidatëve të Tiranës.

Belind Këlliçi arriti të merrte 4040 vota, duke lënë pas Ilir Alimehmetin dhe kandidatët e tjerë.

Gara kaloi në balotazh, por vetëm pak më parë, Ilir Alimehmeti u tërhoq duke bërë që Belind Këlliçi, të jetë kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës.

Pavarësisht se ky është një akt qytetarie dhe kulture nga ana e Alimehmetit, i cili mori 2196 vota, ka personazhe që duket se nuk e durojnë dot faktin se ka njerëz të tillë si doktor Alimehmeti që pranojnë të tërhiqen me dinjitet të pastër.

Një prej këtyre personazheve është edhe Evi Kokalari, Evi Angelakis ose Evis Kokalari.

Ajo përmes një statusi në rrjetet sociale, ka lëshuar “vrer” ndaj Alimehmetit, duke aluduar se ky i fundit ka bërë pazare me Belind Këlliçin ndaj dhe është tërhequr nga gara.

Si të mos mjaftohej me kaq, me mllefin ndaj Alimehmetit, Kokalari nuk nguron që “vrerin” e saj ta hedhë dhe tek militantët që mbështesin Këlliçin.

Në një postim të faqes zyrtare të Belind Këlliçit, Kokalari ka ofenduar një militant i cili shkruan se Evi Kokalari do të çmendet nga xhelozia tani që Këlliçi është kandidati për bashkinë e Tiranës.

Këlliçi, kandidati i PD-së për Bashkinë e
Postimi i Belind Këlliçit

“Evi Kokalari do çmendet nga xhelozia si sinjora Berlotini tek perfekti i Tirones Qazim Mulleti”, ka shkruar militanti.

Ndërsa Kokalari i përgjigjet duke e ofenduar: “Boll na hapët barkun me inteligjencën që keni, se të jesh xheloze për Belindin , është hapu varr. Kjo është injoranca që e la Shqipërinë në këtë pikë. Ju militantët vetëm ngrini dy gishtat lart se nga politika nuk hani pyk fare”./ CNA.al

Këlliçi, kandidati i PD-së për Bashkinë e

Lajmet e fundit nga