LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në vend të Yuri Kim/ Joe Biden propozon në Senat, David J. Kostelancik

24 Janar 2023, 07:59, Aktualitet CNA
Në vend të Yuri Kim/ Joe Biden propozon në Senat, David J.
Presidenti amerikan Joe Biden

Presidenti amerikan Joe Biden ka njoftuar dje se do të emërojë diplomatin e karrierës David J. Kostelancik, për postin e ambasadorit të Shteteve të Bashkuara në Shqipëri.

Kostelancik do të zëvendësojë ambasadoren Yuri Kim.

Ashtu siç ka shkruar më herët CNA.al, zoti Kostelancik ka shërbyer në ambasadën amerikane në Shqipëri në fillim të viteve ’90, në zyrën politike.

David J. Kostelancik, shërben aktualisht si Këshilltar për Politikën e Jashtme i Shefit të Shtatmadhorisë amerikane, Gjeneral Mark Milley.

Ai ka shërbyer më herët si zëvendësshef i Misionit dhe për dy vjet, si i Ngarkuar me Punë i përkohshëm në ambasadën e SHBA-së në Budapest të Hungarisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga