LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arlind Gjokutaj "zbret" në Komisionin e Ekonomisë/ Opozita i kërkon "kokën" Ministres se Financave

24 Janar 2023, 09:37, Aktualitet CNA
Arlind Gjokutaj "zbret" në Komisionin e Ekonomisë/ Opozita i
Foto ilustruese

Opozita ka kërkuar sot që ministrja Delina Ibrahimaj të jetë prezente në Komisionin për Ekonominë dhe Financat për të përgjigjur për Sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Financave Arlind Gjokutajn, i arrestuar për shpërdorim detyre.

Debatet kanë nisur teksa është diskutuar për "Shqyrtimin në cilësinë e komisionit përgjegjës të Aktit Normativ Nr.19, datë 29.12.2022 'Për disa ndryshime në Ligjin nr. 115/2021', 'Për Buxhetin e vitit 2022', të ndryshuar". 

Pritëm 20 minuta për të filluar mbledhjen, por tani nuk mund të parashikojmë. Tani e kuptova pse e dashkeni ministren. Zgjidhini një ditë tjetër këto. Unë medoj se duhet të bëni opozitë.

E doni ministren për të dhënë llogari për sekretarin e Përgjithshëm”, është shprehur Shalsi në Komision. CNA.al

Lajmet e fundit nga