LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtyhet seanca për sekuestrimin e pasurive të Redjan Rrajës/ Mes tyre edhe Audi A8 i Kejvina Kthjellës

24 Janar 2023, 11:06, Aktualitet CNA

Shtyhet seanca për sekuestrimin e pasurive të Redjan Rrajës/ Mes

Gjykata e Posaçme e Apelit ka shtyrë për herë të tretë seancën për kërkesën e SPAK-ut për konfiskimin e pasurive të Redjan Rrajës.

Nën sekuestro është edhe makina Audi model A8 e modeles Kejvina Kthjella.

Seanca është shtyrë për shkak se mungonte avokatja Kristina Marku, e cila përfaqëson Marsela Bibën, bashkëshortja e Redjan Rrajës.

Gjykata ka vendosur përjashtimin e avokates duke e zëvendësuar atë me Edvis Gorishtin, në seancën e radhës që do të mbahet me 31 janar ora 08:00.

Rraja dhe Kthjella nuk kanë qenë të pranishëm në seancë./CNA.al

Lajmet e fundit nga