LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekskluzive/ SPAK arrestime për inceneratorët

16 Nëntor 2022, 10:56, Aktualitet CNA

Ekskluzive/ SPAK arrestime për inceneratorët

CNA.al ka mësuar se po bëhen disa arrestime me urdhër të SPAK-ut për inceneratorin e Feirit dhe të Elbasanit.

Këto arrestime po kryhen pas mbylljes së hetimeve me datë 10 nëntor për inceneratorin e Elbasanit, sipas dokumentit të publikuar në CNA.al,  ku përveç ish ministrit Lefter Koka, ish sekretarit të përgjithshëm Alqi Bllako, janë të përfshirë edhe të tjerë persona.

Mes të përfshirëve është edhe Mirel Mërtiri.

SPAK pasi ka çuar kërkesën në GJKKO, duket se kjo e fundit e ka miratuar dhe ka nxjerrë vendimet për arrestime.

Në bashkëpunim me forcat operacionale po kryhen disa arrestime pas daljes së urdhërave nga GJKKO.

Numri i personave të ndalur ende nuk bëhet publik, pritet një njoftim për mediat nga SPAK në lidhje me ekzekutimet e urdhër-arresteve.

CNA.al ka mësuar gjithashtu se disa persona, kanë qenë në dijeni të këtyre arrestimeve dhe janë larguar./CNA.al

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga