LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Korrupsioni me inceneratorët/ Zbulohet se kush e ndaloi arrestimin e Engjell Agaçit?

5 Gusht 2022, 12:49, Aktualitet CNA

Korrupsioni me inceneratorët/ Zbulohet se kush e ndaloi arrestimin e

Për opozitën Edi Rama është armik. Konfirmimi ka radhur nga kreu i PD-së, Sali Berisha, teksa ka folur për betejat politike në vijim.

“Kjo është një periudhë ku ai vazhdon me metodat e tij grabitqare, kjo nuk do thotë se kemi hequr dorë nga beteja. Ne do mobilizohemi dhe do t'i japim atij atë që meriton. Epiqendër e betejës sonë do të jetë çështja e djegësve.

Ky zotëri ka firmosur në kundërshtim me ligjet e vendit tenderin me negociata të mbyllura, tenderin për vjedhje. Ky është përgjegjësi numër 1. Ky nuk mund të shpëtojë, ky i ka kohërat e numëruara. Djegësit aty ku djegin plehrat, do djegin qeverinë e tij”, është shprehur Berisha.

Ndërsa ka folur për inceneratorët, Berisha ka thënë Rama, e ndaloi SPAK-u të kryente arrestimet e njerëzve të tij të afërt si Engjell Agaçi.

“Drejtësia dhe shteti ligjor janë mekanizmi institucional dhe kushtetutes më efikas për të parandaluar revoltat. Asgjë nuk e nxit më shumë revoltën sesa bllokimi i drejtësisë. Këtë po e bën Edi Rama, nuk po e bën opozita. Ju jeni dëshmitarë të sulmeve të tij publike pa precedentë kundër SKAP-it të partisë.

Siç duket SKAP kishte vendosur të ndalonte ndonjë, Agaçin apo Arben Ahmetajn. Dhe ju e patë se çfarë presioni iu bëri. Sigurisht SKAP-in mund të tulatë, mund ta bëjë të heshtë. Por jo popullin. Populli është populli dhe kërkon ndëshkimin. Nuk ka më opozitë që të mbyllë sytë para këtyre akteve.

Të gjitha këto kanë vetëm një zgjidhje. Largimin e Edi Ramës dhe ekipit të tij vjedhës.

Shtatori po vonon. Qytetarët shqiptarë duhet të përgatiten dhe do përgatiten për t’i dhënë përgjigjen më të merituar këtij njeriu që nuk respekton, për të cilin realiteti i hidhur shqiptar nuk ekziston. Këto ditë po afrohen. Shqiptarët do i japin përgjigjen e merituar”, është shprehur Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga