LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Skafi kishte pronar një nga çunat e Ballës në Londër”/ Thellohet skandali që prodhoi tragjedinë e Himarës

5 Gusht 2022, 12:14, Aktualitet CNA

“Skafi kishte pronar një nga çunat e Ballës në

Kreu i PD-së, Sali Berisha, në konferencën e përjavshme për media ka komentuar ngjarjen tragjike të 2 gushtit që ndodhi në Himarë.

Gjithashtu ai është ndalur edhe te protesta e djeshme duke përgëzuar qytetarët për ultimatumin ndaj Qeverisë.

“Dua të falenderoj të gjithë qytetarët, të cilët organizuan vetë një protestë qytetare, të madhe për një çështje thellësisht tronditëse për shoqërinë shqiptare dhe për çdo vend ku do kishte ndodhur”, ka thënë Berisha.

Sipas tij, nga të dhënat që dalin rreth këtij problemi, gjithçka flet për një krim të mirëfilltë shtetëror.

“Skafi ishte me të gjitha ligjet, i ndaluar të përdorej aty ku u ndodh. Skafisti ishte i palicencuar për përdorimin e skafit. Skafi kishte pronar Adhurim Kushin, një nga çunat e Taulant Ballës në Londër.

Pra, e kuptoni vetë origjinën e skafit. Adhurim Kushi punon akoma në Britani dhe blen skaf”, është shprehur Berisha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga