Protesta e qytetarëve bën bashkë për herë të parë Berishën dhe Metën

4 Gusht 2022, 20:26, Aktualitet CNA
Protesta e qytetarëve bën bashkë për herë të
Kryetari i PD Berisha dhe kryetari PL Meta

Protestës së qytetarëve për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Himarë, i janë bashkuar edhe kryetari i PD-së Sali Berisha dhe kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta.

Pasi kanë dhënë prononcimet përkatëse dhe kanë ndezuar nga një qiri në shkallët e kryeministrisë, dy drejtuesit politik nga sheshi para kryeministrisë, të heshur kanë ndjekur protestën, të cilën e drejtonin vetë qytetarët. Kjo është dalja e parë që bën bashkë Berishën dhe Metën, pas rikthimit aktiv në politikë dhe marrjes së drejtimit të partive përkatëse. /CNA.al

Lajmet e fundit nga