“Jonada je në zemrat tona”/ Qytetarët ndezin qirinj para Kryeministrisë

4 Gusht 2022, 20:10, Aktualitet CNA
“Jonada je në zemrat tona”/ Qytetarët ndezin qirinj para
Foto vendngjarja

Vijon prej orës 19:00 protesta për vrasjen e të voglës Jonada në plazhin e Potamit.

Qindra qytetarë kanë dalë për të protestuar, ndërsa kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Rama, ministrit Çuçi dhe Kumbaro.

Potestuesit kanë me qirinj kanë shkruar para Ministrisë së Mbrtojtjes "Joanda je në zemrat tona”.

Qirinj janë ndezur edhe te shkallët e Kryeministrisë, nga qytetarë të shumtë dhe kryetari i PD-së Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga