Pasuri me paratë e krimit dhe të drogës/ SHBA thërret Arben Krajën dhe Aida Hajnajn

5 Gusht 2022, 09:22, Aktualitet CNA

Pasuri me paratë e krimit dhe të drogës/ SHBA thërret Arben

Kreu i SPAK-ut, Arben Kraja dhe drejtuesja e BKH-së, Aida Hajnaj, vijojnë vizitën në SHBA.

Takimin e radhës ata e kanë pasur me përfaqësues të DEA-s.

Objekt i bisedimeve mes tyre ka qenë përforcimi i bashkëpunimit që të jetë më efektiv.

Gjithashtu përfaqësuesit e SPAK-ut kanë shkëmbyer eksperiencat informative me qëllim rritjen e efektivitetit të goditjes së grupeve kriminale që trafikojnë substanca narkotike.

“SPAK-u është i vendosur për të garantuar ndëshkim ndaj kujtdo dhe ndaj çdo pasurie me prejardhje nga trafiqet e drogës”, thuhet në një njoftim e SPAK-ut.

Një fjali kjo që e kemi dëgjuar që në me krijimin e SPAK-ut, por në praktikë ende nuk është zbatuar një gjë e tillë.

Më herët përfaqësuesit e SPAK-ut, kanë  zhvilluar takime dhe me zyrtarë të CIA-s./CNA.al

Pasuri me paratë e krimit dhe të drogës/ SHBA thërret Arben

Lajmet e fundit nga