LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Korrupsioni me inceneratorët, Alqi Bllako në shtëpi/ Lefter Koka në burg

7 Tetor 2022, 10:10, Aktualitet CNA

Korrupsioni me inceneratorët, Alqi Bllako në shtëpi/ Lefter Koka

Një ditë më parë u la në arrest shtëpie, Alqi Bllako, një nga të arrestuarit për aferën e inceneratorëve.

Por nuk kanë të njëjtin fat të arrestuarit e tjerë për këtë rast.

Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën për ndryshim të masës së sigurisë të 4 zyrtarëve të arrestuar për inceneratorin e Fierit, ku bën pjesë dhe ish-Ministri i Mjedisit, Lefter Koka.

Gjykata e Lartë nuk ka pranuar rekursin e Lefter Kokës, Arenc Myrtezanit, dhe Pëllumb Abeshit, të cilët do të vijojnë të qëndrojnë në burg të paktën deri në përfundim të hetimeve.

Anëtarët e gjykatës së Lartë vendosën mospranim të rekursit edhe për Etleva Kondin, për të cilën do të vijojë masa e arrestit shtëpiak./CNA.al

Lajmet e fundit nga