LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse Klodian Zoto nuk është shpallur në kërkim ndërkombëtar?/ Hije dyshimi mbi hetimet e SPAK për inceneratorët

17 Qershor 2022, 10:34, Aktualitet CNA
Pse Klodian Zoto nuk është shpallur në kërkim
Foto ilustruese

Deputeti demokrat Belind Këlliçi ka rikthyer në vëmendje aferën e inceneratorëve.

Sipas Këlliçit, drejtësia po vepron me dy standarte në hetimin e kësaj afere.

Pasi inceneratori i Tiranës, nuk po hetohet

"Për aferat e inceneratorëve të Fierit dhe Elbasanit, SPAK lëshoi fletë-arreste ndërsa për Tiranën ka një heshtje totale.

Çfarë pret SPAK për të hetuar plotësisht aferën e Tiranës? Apo fijet që çojnë lart te Rama dhe Veliaj duhen prerë?”, shkruan Këlliçi në rrjete sociale.

Këlliçi sjellë më tej fakte që vërtetojnë se SPAK-u po heton me dy standarte.

Sipas tij Klodian Zoto, njëri nga njerëzit e inceneratorëve edhe ka prova që është i përfshirë në aferën korruoptive, nuk është shpallur në kërkim ndërkombëtar.

“Është faktuar se Klodian Zoto është i përfshirë në skemën e inceneratorëve. Atëherë përse nuk shpallet në kërkim ndërkombëtar?

Qytetarët duan drejtësi.

Drejtësia e vonuar është drejtësi e munguar. Heshtja e SPAK përligj padrejtësinë dhe korrupsionin e karrigeve të larta të shtetit”, shkruan Këlliçi./CNA.al

Pse Klodian Zoto nuk është shpallur në kërkim
Klodian Zoto

Lajmet e fundit nga