LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gert Shehu, nesër para togave të zeza/ Prokuroria kërkon test droge dhe ekspertizë psikologjike

8 Dhjetor 2022, 12:53, Aktualitet CNA

Gert Shehu, nesër para togave të zeza/ Prokuroria kërkon test

Gert Shehu, agresori që dhunoi kreun e PD-së, Sali Berisha, në protestën e 6 dhjetorit, nesër do të dalë para togave të zeza.

Mbi të rëndojnë akuzat goditje për shkak të detyrës dhe plagosje me dashje.

Raportohet se Prokuroria do të kërkojë masën “arrest me burg” për 31-vjeçarin, për të cilin ka kërkuar edhe një ekspertizë psikologjike si dhe testin e drogës.

Deri më tani i riu mësohet se nuk ka dhënë asnjë deklaratë për policinë, me pretendimin se do të flasë njëherë të dytë./CNA.al

Lajmet e fundit nga