LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Ironizon deputeti i PD: Agresori ishte i çmendur, por e gjeti Berishën

6 Dhjetor 2022, 21:31, Aktualitet CNA

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Ironizon deputeti i PD: Agresori ishte i

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu është shprehur se dokumenti i lëshuar për 31-vjeçarin që sulmoi kreu e PD, Sali Berisha, është një document i marrë në mënyrë informale.

Sipas tij, kjo metodë funskionon në rastet kur një i infiltruar kapet nga policia dhe për t’a liruar lëshohet një dokument i tillë nga Prokuroria.

Duke ironizuar rastin, deputeti shprehet se agresori është paraqitur si i "çmendur", por nuk ishte i tillë për të gjetur Berishën.

“Ngjarje kriminale e urdhëruar nga Edi Rama. Faktet janë te faza përgatitore e krimit. Në dosjen e tij ku ky na del i çmendur mund ta përdori kudo që i nevojitet. Ky mund të vrasë 20 vetë dhe të thotë çdo gjë në rregull. Me kartelë është dhe Rama po është në krye të qeverisë. Mund të bësh çfarë të duash i thonë këta. Dhe nuk mban përgjegjësi. Kjo është prodhuar në rrugë informale. Policia kërkon që agjentët e tyre të infiltruar, në momentin që një polic që nuk e di që është i infiltruar prodhohet një dokument i tillë në rrugë informale për lirimin e tij. Ky njeri është arrestuar dhe është proceduar. Ky njeri që qenka me kartelë, deri për të njohur ku ishte Sali Berisha nuk ishte i çmendur, ky ka marrë urdhrin nga Edi Rama.

Rama kërkonte të mbyllte protestën duke mos lënë Berishën të flasë. Të jeni të sigurtë fjalimi i tij është përkthyer në të gjitha gjuhët e Europës. Rama kishte shpresë se turma e irrituar do t’i turrej institucioneve dhe Rama do ia tregonte të huajve. Atë e kanë sjellë policët e Ramës dhe Çuçi i familjes. Këto janë fantazitë që bëhen në kuadër të atyre që janë rritur në shkollën e Sigurimit të Shtetit, është tipike. A është ky një rast për tu habitur, është Rama me këtë polici dhe këta trafikantë që ka përdorur mediat për justifikimin e krimeve”,- u shpreh ai në "Open"./CNA.al

Lajmet e fundit nga