LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Turp, po shfrytëzojnë fatkeqësinë e tij’/ Nëna e Shehut: S’ka lidhje me politikën

6 Dhjetor 2022, 16:48, Aktualitet CNA
‘Turp, po shfrytëzojnë fatkeqësinë e tij’/
Ermira Kaçaçi, nëna e 31-vjeçarit Gerti Shehu

Ermira Kaçaçi, nëna e 31-vjeçarit Gerti Shehu i cili sot sulmoi me grusht kreun e PD-së, Sali Berisha, tha se i biri nuk është militant me asnjë parti, madje as për të votuar.

Në një intervistë për "Euronews Albania", nëna e 31-vjeçarit mohoi në mënyrë kategorike që djali i saj të jetë militant i ndonjë force politike, ndërsa shprehu keqardhjen që fatkeqësia e tij të shfrytëzohet politikisht.


Nuk është simpatizant i askujt, nuk ka marrë pjesë asnjëherë në protesta. Shkoi sot për gjëmën e tij dhe timen dhe llafet e atyre që po e shfrytëzojnë politikisht. I kërkoj ndjesë Berishës, por ai duhet ta shohë një herë kush është, më vjen keq që po merren me një fatkeqësi. Po shfrytëzojnë fatkeqësinë e një njeriu për politikë”, tha ajo./ Euronews.

Lajmet e fundit nga