LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi ndaj Berishës/ Reagon Lindita Nikolla

6 Dhjetor 2022, 16:26, Aktualitet CNA

Sulmi ndaj Berishës/ Reagon Lindita Nikolla

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka reaguar lidhur me sulmin e kryer ndaj kreut të opozitës, Sali Berisha.

Ajo u shpreh se dhuna është e papranueshme në një shoqëri demokratike, duke dënuar kështu aktin kriminal të 31-vjeçarit Gert Shehu.

 “Dhuna është e papranueshme në një shoqëri demokratike. Ushtruesit e dhunës duhet të marrin dënimin e merituar nga ligji. Prandaj inkurajoj organet ligjzbatuese dhe të drejtësisë të veprojnë pa hezitim dhe të zbatojnë ligjin ndaj dhunuesit të deputetit!”, u shpreh Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga