LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi ndaj Berishës/ Ambasada e SHBA-së reagon ashpër

6 Dhjetor 2022, 14:10, Aktualitet CNA

Sulmi ndaj Berishës/ Ambasada e SHBA-së reagon ashpër

SHBA-ja ka reaguar për sulmin ndaj kreut të PD-së, Sali Berisha.

Nje zëdhënës i ambasadës së SHBA-së është deklaruar i skandalizuar.

"U skandalizuam nga sulmi fizik sot ndaj një anëtari të parlamentit dhe presim që autoritetet ta hetojnë plotësisht incidentin. Askush nuk duhet sulmuar sepse ushtron lirinë e fjalës në përputhje me ligjin", thuhet në deklaratë.

Berisha u sulmua me grusht nga 31-vjeçari Gert Shehu në nisje të protestës./CNA.al

Lajmet e fundit nga