LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Pinte tegretol”/ Nëna e Gert Shehut: Djali im nuk është kontigjent policie

6 Dhjetor 2022, 16:49, Aktualitet CNA

“Pinte tegretol”/ Nëna e Gert Shehut: Djali im nuk

Ermira Kaçaçi, nëna e 31-vjeçarit Gert Shehu i cili sot sulmoi me grusht kreun e PD-së, Sali Berisha, gjatë protestës së PD-së, është shprehur në një intervistë ekskluzive për "Euronews Albania" se djali i saj pinte ilaçin tegretol.

Ajo tregoi se ai vuante nga çrregullim mendore dhe ndiqej nga mjeku Sadik Lala.


“Asnjë gjë nuk e vërtetë nga ato që thotë PD-ja dhe epikriza është shumë e vërtetë. Unë në mëngjes e lashë në shtëpi, m’u duk i qetë në telefon. Sikur ta parandieja që të mos shkonte aty. Aludimet nuk janë të vërteta. Kontingjent policie nuk është, por probleme shëndetësore ka pasur. Diku-diku ka hasur edhe një problem. Ka 5 vjet që mjekohet, që pi ilaçe, dy herë ka shkuar tek urgjenca e psikiatrisë. Një herë është shoqëruar me polici dhe ambulancë, ilaçet janë tegretol. Mjeku që e ka ndjekur është Sadik Lala”, u shpreh ajo.


Ngjarja:

Gerti Shehu, 31 vjeç sulmoi mesditën e së martës kreun e PD-së Sali Berisha, teksa ky i fundit ishte duke marshuar drejt bulevardit “Dëshmorët e Kombit” për të marrë pjesë në protestë.

31-vjeçari goditi me grusht në fytyrë Berishën duke e gjakosur. Ai u ndalua menjëherë nga truprojat e Berishës dhe ndërkohë u dhunua nga mbështetës dhe simpatizantë të PD-së.

31-vjeçari u shoqërua nga policia dhe aktualisht po merr mjekim në spitalin e Traumës, pasi ka dëmtime në fytyrë dhe fraktura në hundë.

Oficerët kanë tentuar dy herë për të marrë në pyetje të riun, por për shkak të gjendjes së tij shëndetësore, ai nuk ka dhënë deri tani asnjë dëshmi.

Dyshohet se 31-vjeçari vuan nga probleme të shëndetit mendor. Berisha ka akuzuar Ramën për ngjarjen./ Euronews

Lajmet e fundit nga