LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Hajde ta vallzojna vallen e Rugovës"/ Borrell filmon performancën e valltarëve shqiptarë, reagimi i Vuçiç

6 Dhjetor 2022, 17:10, Aktualitet CNA

"Hajde ta vallzojna vallen e Rugovës"/ Borrell filmon

Liderët europianë janë pritur sot në Tiranë dhe për t’i përshëndetur u organizua një minikoncert me këngë e valle shqiptare, përpara nisjes së samitit.

Një nga valet që u përformua ishte “Vallja e Rugovës”, që u performua në sheshin “Italia”.

Siç çdo shqiptar e di një pjesë e tekstit thotë “Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës, deri te Molla e Kuqe kufiri i Kosovës”.

Liderë si Emanuel Macron, Olaf Scholz, Von der Leyen, e shijuan performancën, e madje Borrell u shfaq duke filmuar valltarët, ndërkohë që presidenti Vuçiç qëndronte indifferent, pavarësisht se kjo është një melodi e njohur për të./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga