LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grupimi "Dhjetor '90": Syri i nxirë i Berishës, fytyra e pushtetit të Edi marres

6 Dhjetor 2022, 19:15, Aktualitet CNA
Grupimi "Dhjetor '90": Syri i nxirë i Berishës, fytyra
Bislim Ahmetaj, kryetari i Grupimit "Dhjetor '90"

Bislim Ahmetaj, kryetari i Grupimit "Dhjetor '90", ka dalë me një deklaratë për mediat për sulmin ndaj kryetarit të PD-së, Sali Berisha.

Ahmetaj thotë se grushti ndaj Berishës ishte grusht mbi të pambrojturit, mbi të pamundurit, mbi çdo njeri, mbi çdo atdhetar dhe patriot.

Sipas tij, syri i nxirë i kreut të demokratëve është fytyra e pushtetit të Edi Ramës dhe një alarm për kancelaritë e vendeve perëndimore.

“Grushti mbi fytyrën e Sali Berishës ishte grusht mbi të pambrojturit, mbi të pamundurit, mbi çdo prind, mbi çdo njeri në moshë, mbi çdo intelektual, mbi çdo qytetar të grabitur nga qeveria, mbi çdo biznesmen të ndershëm, mbi çdo atdhetar dhe patriot.

Syri i nxirë i Sali Berishës është fytyra e pushtetit të Edi marres, fytyra e qeverisë së krimit, drogës korrupsionit dhe zhbërjes së kombit.

Akti i sotshëm kundër kreut të opozitës është alarmi i fundit për kancelaritë e vendeve perëndimore që në Shqipëri sundon krimi, droga, anarkia dhe vagabondazhi produkte të kultivuara, të investuara dhe të mbrojtura nga edimarrja.

Në një vend në të cilin sundon rregulli i të fortit,  ku s'ka as ligj, as drejtësi agresioni i sotshëm ndaj Dr. Berishës është stimul për vetmbrotje dhe hakmarrje përsonale.

Përdorimi i një të "sëmuri psiqik" nga një i sëmurë psiqik për agresion ndaj kreut të opozitës tregon gjendjen në të cilën ka mbërritur arroganca dhe turpi i kësaj mazhorance.

Edimarrja jepe dorëheqjen sot, ose më së largëti nesër, sepse po e shtyne për më vonë do t’i rezervosh vetës fatin e Hitlerit, fatin e  Gedafit apo të diktarorëve të tjerë që i ke për model”, thuhet në deklaratë./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga