LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U tha se kishte probleme të shëndetit mendor/ Doktori i Gerti Shehut merret në pyetje nga policia

6 Dhjetor 2022, 18:18, Aktualitet CNA
U tha se kishte probleme të shëndetit mendor/ Doktori i Gerti Shehut
Agresori Gerti Shehu

Doktori i Gerti Shehut që sulmoi kreu e PD-së, Sali Berisha, Sadik Lala, tha për mediat se 31-vjeçari ka probleme të shëndetit mendor dhe se ai kurohej që prej vitit 2018.

Por tashmë mjeku duket se është duke u marrë në pyetje nga policia. Këtë fakt e ka bërë të ditur drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku.

“Mjeku po jep shpjegime për mediat, por edhe pranë autoriteteve policore” tha Rrumbullaku ndër të tjera gjatë një deklarate për shtyp.

Vijon…

 

Lajmet e fundit nga