LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Sterilizimi, vjedhja e dytë më e madhe pas inceneratorëve"/ Xhaferri: SPAK t'i shkojë deri në rrënjë

18 Gusht 2023, 16:22, Politikë CNA
"Sterilizimi, vjedhja e dytë më e madhe pas
Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Besart Xhaferri

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Besart Xhaferri, ka reaguar për arrestimet me urdhër të SPAK për koncesionin e sterilizimit.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Xhaferri thotë se sterilizimi dhe aferat në shëndetësi janë vjedhja e dytë më e madhe pas inceneratorëve.

Ai i kërkon SPAK të shkojë te rrënjët e aferës dhe jo të gjethet e saj. Kreu i FRPD-së thekson se SPAK duhet të hetojë kryeministrin Edi Rama, pasi pretendon se krimet dhe korrupsionet janë vepër e tij.

Deklarata e plotë:

Sterilizimi, Rama nuk mund jetë steril për SPAK!

"Sterilizimi, vjedhja e dytë më e madhe pas

Tenderat korruptiv në shëndetësi prej 2013 kanë kryer gjenocid në financat publike e për fat të keq në jetët e shqiptarëve, por nëse “Check-Up”-i nxori burrat me barrë nuk mundet që sterilizimi të nxjerrë Ramën steril nga kjo aferë.

As në vendet e Afrikës veriore nuk ndodh që një firmë ndërtimi e regjistruar në Itali me vetëm një punëtor, të fitojë një tender 100 milionë euro në një sektor jetik siç është shëndetësia pa bekimin e Kryeministrit të vendit.

Sterilizimi dhe aferat në shëndetësi janë vjedhja e dytë me e madhe pas inceneratorëve, dhe SPAK duhet të shkojë tek rrënjët dhe jo gjethet që po bien pa ardhur ende vjeshta.

Sot Rama foli me superlativa për SPAK si të ishte përfaqësues i Bashkimit Evropian që nuk e lidh asgjë me Shqipërinë, kur në fakt në pranga dhe para drejtësisë po dalin të besuarit e tij, që as frymë nuk marrin pa i marrë më parë leje atij, e jo më të hanin dardha pas shpinës së tij.

Dosjet kriminale dhe korruptive që po hetohen nga drejtësia shqiptare dhe ajo ndërkombëtare, së pari kanë faktuar lidhjen e pashmangshme krim-mazhorancë-autoritete ligjzbatuese në dëm të qytetarit shqiptar dhe krijimi i këtij narkoshteti është vepër e artistit Edi Rama.

Nëse Rama është i paprekshëm për SPAK, atëherë drejtësia e re ka dështuar dhe shqiptarët duhet të marrin në duar fatet e të ardhmes së fëmijëve të tyre./ CNA

Lajmet e fundit nga