LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha kujtohet për koncesionin e sterilizimit/ I “trash zërin” Qeverisë

17 Gusht 2023, 10:24, Politikë CNA
Basha kujtohet për koncesionin e sterilizimit/ I “trash
Lulzim Basha

Lulzim Basha, njeriu i cili fjeti gjumë për një periudhë të gjatë, prej disa muajsh ka dalë në skenë.

Basha ka filluar t’i kërkojë llogari Qeverisë sa herë që institucionet e drejtësisë dhe të rendit ndërmarrin një akt.

Të njëjtën gjë ka bërë edhe këtë të enjte. Basha ka reaguar për koncesionin e sterizilimit sapo u raportua për arrestimet e kryera me urdhër të SPAK.

Ndonëse nuk i është dëgjuar zëri prej vitesh, Basha sot ka hedhur akuza ndaj Qeverisë për sterilizimet.

Koncesionet në shëndetësi janë vepra korruptive të qeverisë Rama, të cilat janë denoncuar publikisht dhe janë kallëzuar penalisht në SPAK nga Partia Demokratike. Për vite me radhë paratë e shqiptarëve nuk janë vendosur në shërbim të pacientëve, por të politikanëve të korruptuar dhe klientëve të tyre.

Kjo lojë e paskrupullt me shëndetin e njerëzve, është dëshmi e makutërisë primitive të kësaj qeverie, e cila duhet hetuar në thellësi, duke shkuar deri tek burimi i kësaj filozofie korruptive dhe rrënuese për interesin publik, e cila nuk u ndal as gjatë kohës së vështirë të pandemisë. Përshëndes veprimet hetimore të SPAK dhe e inkurajoj t’i shkojnë deri në fund zinxhirit të përgjegjësive që kanë shkaktuar dëme të parikuperueshme për qytetarët shqiptarë, të cilët presin dhe meritojnë drejtësi!”, shkruan ai./ CNA

Basha kujtohet për koncesionin e sterilizimit/ I “trash

Lajmet e fundit nga