LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama thirrje pushuesve/ “Bregdeti i bukur duhet mbajtur pastër, kontribuoni nga pak të gjithë”

13 Gusht 2023, 09:28, Politikë CNA
Rama thirrje pushuesve/ “Bregdeti i bukur duhet mbajtur pastër,
Kryeministri Edi Rama

Çdo mëngjes kryeministri Edi Rama përshëndet shqiptarët me një mesazh urimi për një ditë të mbarë.

Këtë të dielë, Rama e ka nisur me një thirrje për të gjithë pushuesit e gushtit.

Kreu i qeverisë deklaron se bregdeti është i bukur kur është i pastër, ndaj fton pushuesit të kontribuojnë nga pak në kulm të sezonit veror.

“Mirëmëngjes dhe me një rikujtesë për të gjithë pushuesit e këtij gushti, se i bukur bregdeti është veçse i pastër, e sidomos tani në kulm të sezonit të gjithë të kontribuojmë nga pak, ju uroj një të diel të bukur”, shkruan kryeministri./ CNA

Lajmet e fundit nga