LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama për mediat e Rilindjes: Baltë nga e thasëve të këtyre hamejve të së shkuarës

11 Gusht 2023, 10:22, Politikë CNA

Rama për mediat e Rilindjes: Baltë nga e thasëve të

Kryeministri në shkrimin e tij të gjatë sqarues për Kullën në qendër të Tiranës nuk ka lënë pa zhgaravitur edhe fytyrën e vërtetë të disa mediave që në fakt shihen si intrumentat e tij kryesore të propagandës.

Për ata që shkruajtën e ngritën tymnajën e kullës në qendër, Rama shkruan: “ U hapën kështu thasët e baltës, marrë turravrap në krahë për të ngritur rreth hurit të gjetur mes vapës së gushtit mullarin e “grabitjes” së radhës, duke ushqyer dëgjues, lexues e thashethemues që kanë ende dëshirë e nge të përtypin baltë nga e thasëve të këtyre hamejve të së shkuarës dhe duke mbajtur kësisoj vetveten me gajretin e pavdekshëm të iluzionit të vjetër, se kështu do të rrëzojnë regjimin. Dhe u nakatosën bashkë me baltën e gërrgërrditësve të zakonshëm edhe kunja të vjetra, gozhda inatesh të pandryshkura, vida gjelozirash të pashërueshme e jargë zilirash të pangushëllueshme dhe mullari u lartësua me shpejtësi, në pikën që u krahasua deri edhe me “djegësat” famëkëqinj apo u shikua si një i atillë katallan i zi, që mund edhe t’i linte vetë “djegësat” nën hijen e tij”.

Në mbyllje kryeministri Rama tregon se skema ka qenë e qartë.

 Zhurmuesit pranë tij donin që të ngrihej një zhurmë e madhe që të mbulonte aferën e djegsave që ka shqetësuar më dhjetra zyrtarë të Rilindjes./CNA

Lajmet e fundit nga