LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Miratohet rezultati i zgjedhjeve të 14 Majit/ Kush votoi kundër

7 Gusht 2023, 11:35, Politikë CNA

Miratohet rezultati i zgjedhjeve të 14 Majit/ Kush votoi kundër

Komisioni Rregullator miratoi këtë të hënë me 3 vota pro dhe 1 kundër rezultatin e zgjedhjeve të 14 Majit.

Kundër miratimit të rezultatit zgjedhor ishte Muharrem Caka, anëtari i propozuar nga opozita.

Në 14 maj mazhoranca fitoi numrin më të madh të bashkive. Konkretisht PS mori 53 bashki, koalicioni opozitar “Bashkë Fitojmë” 7 bashki dhe 1 bashki e mori minoriteti grek “Mega”.

Nga ana tjetër, Partia Demokratike e vulës nuk mori asnjë bashki në zgjedhjet vendore./ CNA.al

Lajmet e fundit nga