LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla zbarkon në Dibër me Rrumbullakun/ Mesazh për dhunën në familje

3 Gusht 2023, 14:04, Politikë CNA

Balla zbarkon në Dibër me Rrumbullakun/ Mesazh për dhunën

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ka mbajtur një takim me Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë në Dibër.

Balla ka publikuar foto nga takimi, ku ka qenë prezent edhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbulaku dhe ka dhënë një mesazh për dhunën në familje.

Balla zbarkon në Dibër me Rrumbullakun/ Mesazh për dhunën

Ai ka deklaruar se do të bëjë çmos që policia dhe agjencitë e tjera ligjzbatuese të ngrihen në nivelin e një vendi evropian, për goditjen deri në çrrënjosje të dhunës në familje.

“Çdo ditë në këtë detyrë do të bëj çmosin që Policia e Shtetit, në bashkëpunim me agjencitë e tjera ligjzbatuese, të ngrihet në nivelin e pritshmërisë shoqërore të një vendi evropian, për goditjen kirurgjikale deri në çrrënjosje të dhunës në familje, ku gratë bien viktimë e barbarisë së burrave. Çdo grua, çdo vajzë duhet të fitojë besimin absolut se telefonata apo denoncimi i saj për ndihmë tek Policia e Shtetit është hapi i duhur jetik, për çlirimin nga makthi përpara se sa të jetë shumë vonë dhe për fitoren mbi padrejtësinë ekstreme të dhunës. Një qasje e re pro-aktive në luftën me këtë fenomen të huaj për kohën, vendin dhe Europën ku jetojmë do të jetë prioritet absolut në punën tonë të përditshme për qytetarët dhe me qytetarët”, ka shkruar ministri./ CNA.al

Balla zbarkon në Dibër me Rrumbullakun/ Mesazh për dhunën

Balla zbarkon në Dibër me Rrumbullakun/ Mesazh për dhunën

Lajmet e fundit nga