LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e fortë e Berishës: Lëshohen urdhër-arreste për ish-gruan dhe bashkëjetuesen e Ahmetajt

4 Gusht 2023, 12:58, Politikë CNA

Deklarata e fortë e Berishës: Lëshohen urdhër-arreste

Të premten, ish-kryeministri Sali Berisha gjatë konferencës me gazetarët deklaroi se janë lëshuar urdhër-arreste për bashkëjetuesen e Arben Ahemtajt, Erjola Hoxha dhe ish-bashkëshorten e tij, Albin Mançka.

“Për të dy zonjat, ish bashkëshorten dhe bashkëshorten, burime të besueshme më thonë se është lëshuar urdhër arresti. Të sillet, Rama, Veliaj, Gjiknuri, Agaçi të lirë, që janë akuzat e kësaj vjedhje, kjo është një akt që dëshmon çështjen, ta serirësh sikur nuk është. Përpjekja është kjo, Ahmetaj të paraqitet si truri dhe Mirel Mërtiri e Zoto si dy kryesorët dhe qarku të mbyllet me këta tre persona. Ky është mashtrim i shekullit. Unë e them këtë me përgjegjësi absolute se kushdo tjetër”, tha Berisha.

Ish-kryeministri nënvizoi gjatë konferencës nuk ka pasur komunikimi me Arben Ahemtaj pas arratisjes së këtij të fundit, por informacionet se ai është kërcënuar i ka marrë nga qytetari digjital. 

 

 

Lajmet e fundit nga