LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Mbyllim një fazë, fillojmë një të re”, Berisha: Mundi e djersa e simpatizantëve të PD-së do të vlerësohet

1 Gusht 2023, 12:55, Aktualitet CNA

“Mbyllim një fazë, fillojmë një të re”,

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se po mbyllin me këtë sezon një fazë të rëndësishme të cilësuar si mbrojta e votës.

Berisha pranoi se në zgjedhjet e kaluara ka pasur gabime dhe nga PD , dhe falenderoi ata që përkrahën këtë parti duke u shprehur se mundi e djersa e tyre do të vlerësohet.  

“E thirrëm këtë mbledhje për të mbyllur një fazë të rëndësishme që ne e kemi cilësuar mbrojtjen e votës dhe për të kaluar në një fazë të re, një analizë të plotë të PD-së mbi funksionalitetin e saj. Falenderoj ata simpatizant që u angazhuan për rezultat më të mirë të mundshëm. Mundi e djersa e tyre do të ketë vlerësimin e PD-së. Nuk do të thotë se nuk pati gabime e të meta në makinerinë tonë elekorale ndaj dhe ne çelim siparin e një analize të plotë të procesit zgjedhor.”, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga