LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

32-vjeçari në luftë për jetën/ Familjarët thirrje urgjente për ndihmë

31 Korrik 2023, 22:39, Aktualitet CNA

32-vjeçari në luftë për jetën/ Familjarët

Kadri Pajaj po përballet me një sëmundje të rëndë dhe ka nevojë për ndihmë urgjente që të kryejë një transplant veshkash.

32-vjeçari, babi i një fëmije, është në rrezik për jetën pasi prej kohësh nuk i funksionojnë asnjë nga veshkat duke e detyruar atë që për një periudhë të gjatë kohore të bëjë dializën 3 herë në javë nga 4 orë.

Tani, në këtë fazë kritike, atij i nevojitet me patjetër transplantimi, por për shkak të pamundësive ekonomike që familja ka, nuk mund të paguajë për realizimin e kësaj ndërhyrje.

Familja bën thirrje dhe kërkon ndihmën e shqiptarëve për të kontribuar në mbledhjen e shumës prej 70 nijë eurosh, vlera e nevojitur për të mundësuar ndërhyrjen, për të shpëtuar jetën e një personi në moshë të re dhe njëkohësisht babain e një foshnje dymuajshe.

Sadopak që mund të kontribuoni për Kadriun dhe familjen e tij në këtë moment të vështirë ëhstë shumë.

Për të gjithë personat që kanë mundësi, kontributin tuaj mund ta jepni në llogarinë e ngritur nga familjarët e të riut në “GoFundMe”./ CNA.al

32-vjeçari në luftë për jetën/ Familjarët

Lajmet e fundit nga