LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fëmijës 10-vjeçar i ngec dora në tubin e pishinës në Shkodër, shpëtohet nga zjarrfikësit

1 Gusht 2023, 07:55, Aktualitet CNA

Fëmijës 10-vjeçar i ngec dora në tubin e pishinës

Një djalë 10 vjeçar ka mbetur i bllokuar në një nga pishinat e një biznesi privat në Shkodër.

Dora e tij ka mbetur e bllokuar në tubin fundor të pishinës por fatmirësisht forcat zjarrfikëse kanë zbrazur në kohë pishinën dhe kanë nxjerrë fëmijën pa ia dëmtuar krahun.

Kryetari i Bashkisë së Shkodrës, Benet Beci në një posim në rrjetet sociale ka falenderuar  ekipin e zjarrfikësve të bashkisë Shkodër dhe asaj të Vaut të Dejës për punën e bërë.

“Dua të falënderoj nga zemra ekipin e zjarrfikësve të bashkisë sonë dhe asaj të Vaut të Dejës!

Dita e sotme nuk ka qenë e lehtë për punonjësit zjarrfikës. Pas angazhimeve në shuarjen e zjarreve në dy zona, pasditja i ka gjetur në një tjetër situatë të vështirë. Një djalë 10 vjeçar ka mbetur i bllokuar në një nga pishinat e një biznesi privat. Dora e tij ka mbetur e bllokuar në tubin fundor të pishinës, ku forcat e zjarrfikëses kanë ndërhyrë për ta zbrazur në kohë pishinën, si dhe për ta nxjerrë fëmijën pa ia dëmtuar krahun. Falë punës e sacrificës së tyre, sot kanë arritur të fitojnë në emër të jetës! Faleminderit shumë, të gjithëve.”, thotë Beci./CNA.al

Fëmijës 10-vjeçar i ngec dora në tubin e pishinës

Fëmijës 10-vjeçar i ngec dora në tubin e pishinës

Lajmet e fundit nga