LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kap në shkelje teksa ngiste makinën, qytetari tenton të korruptojë policin me para

1 Gusht 2023, 10:20, Aktualitet CNA

U kap në shkelje teksa ngiste makinën, qytetari tenton të

Një drejtues mjeti ka tentuar të korruptojë punonjësin e policisë pasi u kap në shkelje teksa po ngiste makinën.

Ai po drejtonte mjetin në rrugën "Dritan Hoxha", në kryeqytet teksa po përdorte aparatin celular dhe nuk kishte vendosur rripin e sigurimit.

Me qëllim shmangien e masës administrative, ai ka tentuar të korruptojë punonjësit e Policisë, duke i ofruar atyre një shumë parash.  

Numri i drejtuesve të automjeteve, të cilët kanë tentuar të korruptojnë punonjësit e Policisë, me qëllim shmangien e detyrimeve ligjore apo të masave administrative ka shkuar në  67.

Në vijim të veprimeve, u referuan materialet procedurale në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprën penale "Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike"./CNA.al

Lajmet e fundit nga