LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapet “skifteri” i banesave në Golem

1 Gusht 2023, 10:10, Aktualitet CNA

Kapet “skifteri” i banesave në Golem

Një 40-vjeçar është vënë në prangat e policisë.

Falë operacionit policor të koduar “Çasti”, 40-vjeçari me inicialet E. M., banues në Kavajë u kap teksa hapte me forcë derën e një banese në Golem, me qëllim vjedhjen në të.

Dyshohet se 40-vjeçari E. M., gjatë muajit korrik 2023, ka vjedhur në 3 banesa të tjera, vegla pune dhe pajisje.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan një kaçavidë që dyshohet se përdorej për të kryer vjedhjet, një çantë dhe një shumë parash.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga