LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Rama nuk ikën me votë", Berisha paralajmëron protesta të fuqishme

1 Gusht 2023, 13:28, Aktualitet CNA

"Rama nuk ikën me votë", Berisha paralajmëron protesta

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se vetëm përmes protestave mund të bëhet e mundur rrëzimi i këtij regjimi të vendosur nga kryeministri Edi Rama.

Në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike ai tha se sot ka 1 mijë argumente për çdo qytetar për të dëshmuar se ky regjim me votë nuk ikën.

“Fronti opozitar është i një rëndësie jetike. Historia ka treguar se frontet opoizitare kanë përmbysur me votë regjimet që kanë respektuar në një shkallë të caktuar votën. Narkoshtetet janë të pazëvendësueshme për një qëllim madhor për protesta të fuqishme kundër regjimit dhe pastaj zgjedhje elektorale, fronti opozitar është vendimtar në organizimin e protestave kundër këtij regjimi dhe më pas kalimi në qeveri teknike për zhvillim të një gare elektorale ku qytetarët shqiptarë votojnë të lirë. Krijimi i frontit opozitar, hapja dhe analiza e PD nuk do të mund të realizojnë qëllimin pa protesta të fuqishme kundër regjimit. Protestat janë procesi më i vështirë. Këtu qëndron detyra jonë. Ne sot kemi 1 mijë argumenta për çdo qytetar për të dëshmuar se ky regjim me votë nuk ikën. Nëse duam të ndahemi nga ky regjim duhet të sakrifikojmë protestat.”, u shpreh Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga