LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha, krah Këlliçit/ Mbështet komisionin me ekspertë për të hetuar inceneratorët

4 Gusht 2023, 13:03, Politikë CNA

Berisha, krah Këlliçit/ Mbështet komisionin me ekspertë

CNA raportoi dy ditë më parë se ish-kandidati për kryetar bashkie në Tiranë, ish-deputeti dhe ish-kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, është duke ngritur një grup ekspertësh për të mbledhur fakte dhe prova të reja për inceneratorët, tyë cilat do t’i bëjë më pas publike dhe do t;ja dorëzojë SPAK-ut.

Për këtë nismë të marrë nga Këlliçi është pyetur nga gazetarët në konferencën e përjavshme ish-kryeministri Sali Berisha.

Berisha doli krah ish-deputetit demokrat, teksa e këshilloi këtë të fundit të bëjë publike ose t’ja dorëzojë SPAK-ut çdo fakt që do të sigurojë.  

“Mendoj se SPAK ka çdo dokument të nevojshëm për ngritjen e akuzës ndaj Erion Veliaj dhe nuk mungon asgjë ndaj Edi Ramës, Engjëll Agaçit, Damian Gjiknurit e me radhë nën to. Por, a ka dokumente tjera?

Me qindra dhe me mijëra. Personalisht, çdo njeri që disponon dokument, e këshilloj dhe e ftoj ta bëjë publike ose t’ja dorëzojë Prokurorisë. Bërja publike është njëlloj si dorëzimi. Nëse bëhet publike, Prokurorisë i lind e drejta ta kërkojë, t’ja kërkojë dhe autorit ma sill atë dokumentin dhe kjo është normale, ato edhe mund t’ja postojnë”, nënvizoi kreu i PD-së./ CNA.al

Lajmet e fundit nga