LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Paralajmëron Maliqi/ Shumë shpejt, 5 kallëzime në SPAK për korrupsion, ndërtim pa leje dhe evazion

4 Gusht 2023, 13:35, Politikë CNA
Paralajmëron Maliqi/ Shumë shpejt, 5 kallëzime në SPAK
Ish-deputeti Lefter Maliqi

Ish-deputeti Lefter Maliqi paralajmëron se do të bëjë 5 kallëzime në Prokurorinë e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit të Organizuar.

Maliqi deklaron se kallëzimet do të ngrihen për shpërdorim detyre, korrupsion aktiv dhe pasiv, ndërtim pa leje, evazion fiskal dhe shumë shkelje të tjera ligjore në Kuçovë dhe në Tiranë

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ai thotë se gjithashtu do të ngrejë padi në Gjykatën Kushtetuese kundër Kolegjit Zgjedhor për rezultatin e zgjedhjeve në Kuçovë.

“Të dashur miq,

Së shpejti 5 kallëzime në SPAK, për shpërdorim detyre, korrupsion aktiv dhe pasiv, ndërtim pa leje, evazion fiskal dhe shumë shkelje të tjera ligjore në Kuçovë dhe në Tiranë. Në shtator gati padia në Gjykatën Kushtetuese kundër vendimit politik të Kolegjit Zgjedhor, vendim në shkelje të plot të Kushtetutës së Shqipërisë. Nuk ka më kthim pas! Çdo gjë do të bëhet mediatike. Beteja politike dhe ligjore vijon… E drejta vonon por në fund ajo triumfon!”, thekson ish-deputeti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga