LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ndërtimi i kullës në Tiranë/ Berisha: Shpifje të Ymer Bazes dhe Karlo Bollinos

7 Gusht 2023, 14:06, Politikë CNA

Ndërtimi i kullës në Tiranë/ Berisha: Shpifje të Ymer

Ish-kryeministri Sali Berisha ëshë shprehur se akuzat sikur Kryeministri Edi Rama ka dhënë leje për ndërtimin e kullës mbas TKOB në favor të Shkëlzen Berishës, janë fabrikime të Ymer Bazes dhe Karlo Bollinos.

Gjatë një deklarate për mediat Berisha theksoi se gjatë qeverisjes së tij ai nuk ka dhënë asnjë leje për asnjë kullë dhe se ata që përpiqen t’ia atribuojnë atij, janë shpifarakë të mjerë.

 “Shpifje dhe trillime të mirëfillta nga kuzhina Fuga-Veliaj. Së pari, e gjithë përpjekja është të krijojnë një zhurmë për të shuar flakët e djegësit të Tiranës që nuk ekziston. Pse e them këtë?

E them këtë sepse gjatë qeverisjes së PD, Sali Berisha nuk ka dhënë asnjë leje për asnjë kullë. Plani që ka miratuar Këshilli Kombëtar i Rregullimit të Territorit në vitin, në mos gagoj në vitin 2012, ose diçka, ka qenë për ndërtimin e ndërtesave me lartësi 6-8 katë në të gjithë territorin e Tiranës.

Ata që përpiqen të më atribuojnë mua, ata janë shpifarak të mjerë, së pari.

Së dyti, në qoftë se Edi Rama paska dhënë leje për Shkëlzen Berishën, duhet të kesh humbur çdo mendje, duhet të bëhesh shpifës i kalibrit të Ymer Bazes, apo Karlo Bollinos që të nxjerrësh shpifje të tilla.

Megjithatë, e ftoj Edi Ramën të anulojë menjëherë lejen.”-ka deklaruar Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga