LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestimet për koncensionin e sterilizimit/ Cani pas daljes nga SPAK: Kur filluan pagesat nuk isha më ministër

17 Gusht 2023, 13:33, Aktualitet CNA

Arrestimet për koncensionin e sterilizimit/ Cani pas daljes nga SPAK: Kur

Ish-ministrin Shkëlqim Cani ka folur pas daljes nga SPAK ku është pyetur lidhur me për koncensionin e sterilizimit.

Ai tha se në periudhën që ishte në detyrën e ish-ministrit ai ka zbatuar ligjin dhe aktet nënligjore.

Cani u shpreh se në momentin që kanë filluar pagesat ai nuk ka qenë më ministër.

“Unë jam njeriu i cili duhet të ruaj sekretin hetimor. Nuk mund të flas në detaje për atë që ndodhi. Po ju them se ka interesim në kuadër të transparencës. Meqë është gusht, vapë është, SPAK duhet falënderuar bashkë me ju se po punojnë. Sipas mendimit tim, duhet të pyesni ata dhe jo mua. Unë kam zbatuar ligjin dhe aktet nënligjore. Jam i hapur për çdo gjë. Punët e mia kanë qenë të bazuara te letrat. Ç’ne unë të njihesha me të!  Kam dhënë përgjigje për çfarë më kanë pyetur, unë nuk e kam shkelur ligjin. Nuk e njoh biznesmenin Ilir Rrapaj. Punët e mia janë ndërtuar mbi bazën e shkresave. Prokuroria e Posaçme po punon për zbulimin e të vërtetës. Kur filloi koncesioni, unë jam larguar nga detyra, nuk isha më ministër. Jua thash shumë herë, po atë përgjigje kam. Kur ka nisur koncesioni kam ikur nga detyra. Nuk mund të tregoj më shumë, pasi më duhet të ruaj sekretin hetimor.”/ CNA

 

Lajmet e fundit nga