LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Koncesioni i sterilizimit/ GJKKO lë në fuqi masat për të arrestuarit

18 Gusht 2023, 13:00, Aktualitet CNA

Koncesioni i sterilizimit/ GJKKO lë në fuqi masat për të

GJKKO ka lënë në fuqi masat për të arrestuarit për koncesionin e sterilizimit.

Prokurori Edvin Kondili kërkoi që seanca të zhvillohet me dyer të mbyllura për shkak të sekretit hetimor.

Nën akuzë janë ish-zv.ministri i Shëndetësisë Klodian Rjepaj, biznesmeni Ilir Rrapaj dhe 6 personat e tjerë të akuzuar për shpërdorim detyre dhe mashtrim në rastin e koncesionit të sterilizimit.

Masat e lëna në fuqi janë si më poshtë: 

Arrest me burg:

1.Klodjan Rrjepaj, ish-zv.ministër i Shëndetësisë

2.Ilir Rrapaj, biznesmen

Arrest shtëpie:

1.Saimir Kadiu, drejtor ekonomik

2.Marsela Serjanaj, drejtoreshe juridike

Detyrim paraqitje:

1.Arben Gjata

2.Pertef Mersini

3.Genc Burazeri

4.Naile Ajazi./ CNA

Lajmet e fundit nga