LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pushtimi i plazheve/ Balla: Vija bregdetare e popullit, jo e abuzuesve

18 Gusht 2023, 12:57, Aktualitet CNA

Pushtimi i plazheve/ Balla: Vija bregdetare e popullit, jo e abuzuesve

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, thotë se po zhduket zaptimi i hapësirave publike pa asnjë lloj lejeje dhe kontrate me shtetin.

Balla thotë se Policia e Shtetit do të garantojë “plazhe të lira” në të gjithë vijën tonë të bukur bregdetare.

“Pushtimi i plazheve apo hapësirave bregdetare publike nga individë që shkojnë e vendosin çadrat dhe ulëset e tyre, pa asnjë lloj lejeje dhe kontrate me shtetin, është një fenomen në zhdukje, por ajo që më habit është guximi i ndonjërit që mendon se nuk e shohim. Policia e Shtetit po bën detyrën ndaj vendit dhe pushuesve dhe do të garantojë “plazhe të lira” në të gjithë vijën tonë të bukur bregdetare. Kjo pasuri kombëtare i takon popullit dhe pushimet u takojnë njerëzve, jo abuzuesve të çdo kategorie.”/ CNA

 

Lajmet e fundit nga