LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Morality of Grida at "Top-Kanali"

2022-11-11 14:25:00, Editorial CNA

Morality of Grida at "Top-Kanali"

Three days ago, Grida Duma announced her resignation as a member of parliament, handing over her mandate and switching to "Top Channel" television.

Previously, CNA.al and many other media reported that Grida Duma was going to be the moderator of the show "Top Story", a show that had been abandoned by Sokol Balla, after a strong conflict with Lori Hoxha, one of the shareholders of "Top Channel "-it.

Grida's move to "TOP" was almost unexpected, a bolt from the blue. Because Grida talked about morals, Grida talked about politics, Grida talked about DP.

Morality of Grida at "Top-Kanali"

Demokratët, pa asnjë kontribut e morën nga rruga e bënë zëvendësministre, e kandiduan për Bashkinë e Durrësit, ku humbi, e kandiduan në kryeqytet në Tiranë, në 2017-ën, ku humbi.

Në 2021-shin, gjithashtu, humbi në një nga bastionet kryesore të Partisë Demokratike, në Kavajë.

Humbëse kudo që shkoi.

Tani, edhe pse paguar kaq vite nga paratë e taksave të shqiptarëve, si përfaqësuese politike e PD-së, i braktisi, i hodhi në kosh ata dhe shkoi si moderatore në "Top Channel", për një rrogë shumë të majme disa dhjetëra-mijëra euro.

Por, gjithsesi, morali i Gridës në "Top Channel", apo "Top-Kanal", siç i thotë Ylli Rakipi, ka një këndvështrim mjaft të qartë.

"Top Channel"-i është media ortake e inceneratorëve, media që ka bërë propagandën, zhurmën për inceneratorët, për mbetjet.

Janë pesë kompani që paguajnë fatura muaj për muaj nga kompania e inceneratorëve, në godinën e "Top Channel".

Janë dhjetëra emisione “Top Story”, pikërisht të emisioneve me këtë titull që do të drejtojë Grida Duma, që kanë folur se sa të mirë janë inceneratorët apo se sa i duhen Shqipërisë inceneratorët.

Dhe nga këto kanë përfituar dhjetëra miliona euro nga shitblerja e ortakërisë, Vjollca Hoxha, Lori Hoxha dhe trashëgimtarët e "Top Channel"-it.

Është rasti i Valtelina Cafesë me 2.2 milionë dollarë, kur në fund pas pak vitesh aksionet iu rikthyen Vjollcës, edhe pse paratë i mori.

Pa folur për faturat e tjera që janë miliona euro.

Tani Grida Duma do të shkojë të drejtojë emisionin që bënte propagandën e inceneratorëve, të drejtojë "Top Story"-n.

Tani, Grida Duma do të shfaqet në ekranin që bënte propagandën e inceneratorëve, do të shfaqet në "Top Channel", me ortakët e "Top Channel", me Vjollca Hoxhën e "Top Channel", me Lori Hoxhën e "Top Channel", me aksionerët e Valtelina Cafesë që ishin ortakë me Klodian Zoton e Mirel Mërtirin.

Do të shfaqet me Vjollca Hoxhën që është ortake me Stela Gugallen në një tjetër kompani.

E qartë.

Grida Duma tashmë është në ekranin e ortakëve dhe zërit publik të inceneratorëve. Ky është morali i Gridës në braktisjen e mandatit të deputetes dhe kalimin si moderatore në një media./CNA.al\

Lajmet e fundit nga