LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grida Duma, demokratja që la mandatin për një rrogë moderatoreje

8 Nëntor 2022, 14:48, Politikë CNA

Grida Duma, demokratja që la mandatin për një rrogë

Grida Duma, ka dorëzuar mandatin e deputetes, për t’u bërë moderatore.

Duma, njeriu që u shit sikur ka punuar për PD-në, e braktisi atë, braktisi demokratët, të cilët me votën e tyre e çuan në Kuvend, edhe pse ajo nuk kishte kishte ndonjë kontribut të madh në PD.

Demokratët investuan, e besuan, e bënë deputete, e bënë drejtuese politike, por për ca para më shumë, ajo u shit në televizion.

Nuk bëhet fjalë për moral, por për para.

Edhe me Edi Ramën po t’i kishte ofruar më shumë para do të shkonte.

Në PD përveçse humbje, nuk solli asgjë tjetër, si në kohën kur kandidoi për kryetare të Bashkisë së Durrësit, ashtu edhe një vit më parë kur kandidoi në zgjedhjet parlamentare në Kavajë.

Pra, nuk ka lidhje me karrierën politike, pasi në këtë aspekt njeh vetëm humbje, por me paratë.

Ajo doli dhe tha sot para mediave se ishte ndier e goditur nën brez, nga llumi i politikës.

Por, sot e ndjeu Grida Duma, goditjen, sot e njohu llumin, pasi nuhati një shumë të madhe parash, që është shumëfish më e lartë sesa paga si deputete.

Aq sa merr në Kuvend gjithë vitin, i merr për dy apo tre muaj me një rrogë moderatoreje./CNA.al

Lajmet e fundit nga