LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I paguar nga inceneratorët rreth 9 milionë lekë/ Ledio Braho nga “Babalja” kërkon “Avokatin e Popullit”

3 Nëntor 2022, 12:45, Aktualitet CNA

 I paguar nga inceneratorët rreth 9 milionë lekë/ Ledio Braho nga

Ledio Braho i “Babales” por edhe Ledio Braho i inceneratorëve.

Ky është kandidati përçarësve të Partisë Demokratike, të cilin Enkelejd Alibeaj, që ndryshe etikohet si "Alibasha", i propozuar për Avokat të Popullit.

I paguar nga inceneratorët rreth 9 milionë lekë/ Ledio Braho nga

Ledio Braho rezulton të jetë paguar nga një prej kompanive të inceneratorëve. "Intergrated Technology Services" në pronësi të Klodian Zotos, i cili sot është në kërkim ndërkombëtar që nga fillimi i këtij viti, ka paguar kandidatin e “alibashave”, që e kanë propozuar për Avokat të Popullit.

I paguar nga inceneratorët rreth 9 milionë lekë/ Ledio Braho nga

Ledio Braho, i cili rezulton të jetë pronari i kompanisë ‘B8 K Legal & Tax Consulting’, ka marrë një pagesë prej rreth 9 milionë lekësh nga "Intergrated Technology Services" e Klodian Zotos.

I paguar nga inceneratorët rreth 9 milionë lekë/ Ledio Braho nga

Sipas faturës të cilën CNA.al do ta sjellë më poshtë kjo pagesë është bërë në muajin qershor të vitit 2021 dhe konkretisht një muaj pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit nga Partia Demokratike. Pagesa është bërë në 29 qershor 2021.

I paguar nga inceneratorët rreth 9 milionë lekë/ Ledio Braho nga

Në atë kohë, Ledio Braho shfaqet si përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike në KQZ. Ledio Braho personi që ‘mbronte’ votat e demokratëve në KQZ dhe ndërkohë pjesë e ekipit demokrat që përpilonte paditë në SPAK për vjedhjen e zgjedhjeve nga Rama është paguar nga inceneratorët vetëm në një muaj rreth 9 milionë lekë.

Të njëjtin “alibashat" e servirin sot për ta dërguar në krye të Avokatit të Popullit. Ledio Braho, i paguar me para të inceneratorëve që sot janë nën hetim, ka përfaqësuar PD-në në KQZ, në Gjykata, në SPAK.

I paguar nga inceneratorët rreth 9 milionë lekë/ Ledio Braho nga
Ledio Braho në KQZ

Incenaratorët janë një kauzë, të cilën PD-ja zyrtare e ka denoncuar në vijimësi, por edhe grupi i përçarësve “alibasha”, bëri dhe një komision hetimor, sa për t’u hedhur hi syve demokratëve dhe qytetarëve.

Ndërkohë që përfaqësuesi i tyre ligjor, paguhej nga inceneratorët, nga ana tjetër ata bënin "show" në komision. Kush është morali i opozitës në këtë pikë? Morali i inceneratorëve?

Si mundet që pas një beteje me inceneratorët t’u nënshtrohesh kompanive të Klodian Zotos, Stela Gugalles dhe Mirel Mërtirit?/CNA.al

Lajmet e fundit nga