LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapen 375 kg drogë në kufirin greko-shqiptar/ Zbardhet operacioni i autoriteteve helene

3 Nëntor 2022, 10:47, Aktualitet CNA

Kapen 375 kg drogë në kufirin greko-shqiptar/ Zbardhet operacioni i

Policia kufitare ka kapur sot në kufirin greko-shqiptar, 375 kg kanabis.

Mësohet se droga ishte e ndarë në 85 pako dhe po transportohej me një furgon.

Droga u kap gjatë një oparacioni policor, i cili po zhvillohej nga autoritetet greke, ditën e djeshme në zonën e quajtur Miliotadho në Zagorin lindor, Janinë.

Për këtë u arrestuan 2 persona. Furgoni më të cilin po transportohej droga, ka rezultuar të jetë i vjedhur që në korrik të vitit 2020, në Athinë.

Sakaq janë sekuestruar 5 aparate celular, 390 euro, të cilat janë konfiskuar së bashku me furgonin e vjedhur./CNA.al

Lajmet e fundit nga