LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gara për drejtimin e SPAK-ut/ Ja, kush e zëvendëson Arben Krajën

3 Nëntor 2022, 10:41, Aktualitet CNA

Gara për drejtimin e SPAK-ut/ Ja, kush e zëvendëson Arben

Tre janë kandidatët që kanë shprehur interes për të qenë në krye të SPAK-ut.

Adnan Xholi, Altin Dumani dhe Edvin Kondili kanë aplikuar në KPP.

Në mesnatë është mbyllur afati për përshfaqjen e kandidaturave.

CNA.al ka mësuar nga burime të saj në krye të SPAK-ut se kandidati favorit nga treshja e prokurorëve është Adnan Xholi.

Finalizimi i emrit të tij do të bëhet me votat e 11 anëtarëve të Këshillit të Lartë të Prokurorisë në datën 19 dhjetor, ditë që përfundon edhe mandati i kreut aktual, Arben Kraja./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga