LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Regjistrimi në Universitet, sot një raund shtesë për maturantët/ Aplikimet zgjasin deri në orën 16:00

3 Nëntor 2022, 09:00, Aktualitet CNA

Regjistrimi në Universitet, sot një raund shtesë për

Të gjithë ata maturantë që nuk kanë pasur mundësi të plotësojnë formularin për regjistrim në Universitet, sot mund ta kryejnë këtë proces.

Ministria e Arsimit ka vendosur që të hapë një fazë shtesë, në mënyrë që t’u jepet një mundësi e dytë maturantëve. Aplikimet do të zgjasin deri në orën 16:00.

“Për të gjithë ata të rinj që duan të regjistrohen në universitete, që plotësojnë kriteret e mesatares së pranimit, por për arsye të ndryshme nuk kanë arritur të plotësojnë formularin A1/A1Z, apo që duhet të sistemojnë të dhëna që u mungojnë, dëshiroj t'ju jap lajmin e mirë se kemi ofruar një mundësi të re. Në këtë raund të fundit të procesit të regjistrimit për vitin akademik 2022-2023, ju ftojmë të plotësoni formularin dhe të zgjidhni një nga programet ku ka ende kuota të lira, në universitete publike dhe jopublike, sipas preferencave tuaja. Afati për plotësimin e formularëve do të jetë data 3 nëntor 2022, ora 8:00 - 16:00”, ka njoftuar Ministrja Kushi./CNA.al

Lajmet e fundit nga