LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Scholz: Europa e plotë vetëm me Ballkanin Perëndimor/ Nis Samiti për Procesin e Berlinit

3 Nëntor 2022, 09:43, Aktualitet CNA

Scholz: Europa e plotë vetëm me Ballkanin Perëndimor/ Nis Samiti

Samiti për procesin e Berlinit ka nisur me fjalën e kancelarit gjerman, Olaf Scholz.

Sipas tij, Europa është e plotë vetëm me Ballkanin Perëndimor dhe se procesi i Berlinit do të nxisë integrimin.

“Qytetarët e Ballkanit mund të kenë besim te ne. Vetëm bashkë mund të mbrojmë vlerat europiane. Europa është e plotë vetëm me Ballkanin Perëndimor”, ka thënë ndër të tjera kancelari gjerman./CNA.al

Lajmet e fundit nga