LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Kandidati për Avokat të Popullit, në krah të deputetit të dënuar  

17 Tetor 2022, 11:18, Aktualitet CNA

Foto-Kandidati për Avokat të Popullit, në krah të deputetit

Ervin Salianji, deputet i Partisë Demokratike, i njohur ndryshe dhe si deputeti i videoskandalit erotik, ka pasur sot seancën gjyqësore në Apel në lidhje me çështjen “Babale”.

Pasi nga shkalla e parë ai është dënuar për shpifje.

Ashtu siç raportoi më herët CNA.al, në mbështetje të tij kishin shkuar deputetë nga PD-ja zyrtare, por edhe nga grupi i përçarësve.

Ndërkohë që grupi “Babalja” ishin bërë bashkë gati për seancë, nga ana tjetër Salianji qëndronte në shoqërinë e kandidatit të propozuar për Avokat të Popullit.

Foto-Kandidati për Avokat të Popullit, në krah të deputetit

Në tentativa për të mbrojtur imazhin e të pambrojtshmit, Ledio Braho është avokati që ia ka humbur çështjet Salianjit në Gjykatë.

Ndërkohë, Braho, që është propozuar për të udhëhequr një institucion që duhet të jetë i pavarur në dobi të qytetarëve, pa dallime politike, shfaqet në krah të ‘Babales”.

Njohuritë dhe veprimtaria e shquar në fushën e të drejtave të njeriut dhe të ligjit, janë kërkesa kumulative, që prezumojnë se një kandidat për Avokat të Popullit duhet të jetë me patjetër jurist.

Kandidati Ledio Braho, duket sikur ka më shumë njohuri “babaliane”, njohuri këto që Kushtetuta nuk i njeh./CNA.al

Lajmet e fundit nga